Discord Siyah Ekran Hatası ve Çözümü

discord siyah ekran hatası sorunu çözümü

Başlangıçta, ekran paylaşımında veya oyun akışında siyah ekran gösteren uyumsuzluk nasıl düzeltilir? Bu hatayla karşılaşırsanız, Windows 10/8/7’de Discord siyah ekran hatasını düzeltmek için eğiticideki 10 çözümü kontrol edebilirsiniz. Kullanışlı bazı ücretsiz bilgisayar yazılımları bulmak için ücretsiz veri kurtarma yazılımı , disk bölümü yöneticisi ve daha fazlasının sağlandığı MiniTool Yazılımı resmi web sitesine gidebilirsiniz.

Bu yazı, Windows 10/8/7’de Discord siyah ekran hatasını düzeltmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

 Discord Siyah Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

Bazen Discord, başlangıçta veya ekran paylaşırken veya oyun akışı yaparken siyah ekran gösterir. Bu soruna neyin neden olduğundan emin değilseniz, Windows 10 bilgisayarınızda Discord siyah ekran sorununu çözmek için 10 çözümü tek tek deneyebilirsiniz.

 1. Yol: Discord Uygulamasını Güncelleyin

Discord uygulamasını açabilir ve Discord uygulamasını yenilemek ve güncellemek için Ctrl + R tuşlarına basabilirsiniz . Güncellemeden sonra, iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Discord’u tekrar açıp çalıştırmayı deneyin.

Alternatif olarak, Windows + R tuşlarına basabilir , %localappdata% yazıp Enter tuşuna basabilirsiniz . Discord klasörüne çift ​​tıklayın . Discord uygulamasını güncellemek için Exe dosyasını güncelle’ye tıklayın.

2. Yol: Windows 10’u Güncelleyin

Discord uygulamasının bazı bileşenleri ve Windows 10 işletim sistemi uyumlu değilse, Discord siyah ekran sorununu çözüp çözemeyeceğini görmek için Windows 10 işletim sistemini güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Windows 10’u güncellemek için Başlat > Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Windows Update’i tıklayabilirsiniz . Windows 10’un en son güncellemelerini otomatik olarak indirmek ve yüklemek için Güncellemeleri kontrol et düğmesine tıklayın.

3. Yol: Discord Uyumluluk Sorun Gidericisini Çalıştırın

 • Masaüstünüzdeki Discord uygulamasına sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
 • Click Uyumluluk sekmesini tıklamanız gidericisi Çalıştır uyumluluğu ikilik var Windows’un bu sürümünde düzgün çalışmıyorsa eğer uyumsuzluk sorunları çözecektir.
 • Ayrıca Discord’u yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştırmak için “Bu programı yönetici olarak çalıştır” seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.

4. Yol: Discord Önbelleklerini Temizle

 • Basın Windows + R , tip % appdata% Çalıştır iletişim kutusuna ve OK tıklayın.
 • Discord klasörünü bulmak için aşağı kaydırın, sağ tıklayın ve Discord önbellek dosyalarını silmek için Sil’i tıklayın.
 • Discord ekran paylaşımı siyah ekran hatasının giderilip giderilmediğini görmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Discord uygulamasını tekrar açın.

5. Yol: Discord’un Donanım Hızlandırmasını Kapatma/Açma

 • Discord’u açın ve Discord ekranının sol alt kısmındaki Ayarlar simgesine tıklayın.
 • Sol panelde Görünüm’e tıklayın. Sağ pencerede Donanım İvmesi’ni bulun. Discord donanım hızlandırmasını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için anahtarını açın veya kapatın.

6. Yol: Grafik Sürücünüzü Güncelleyin

Eski grafik sürücüsü, Discord’un başlangıçta, ekran paylaşımında veya oyun akışında siyah ekran göstermesine neden olabilir. Bu sorunu gidermeye yardımcı olup olmayacağını görmek için Windows 10’da grafik sürücüsünü güncelleyebilirsiniz.

 • Windows + X tuşlarına basın ve Aygıt Yöneticisi’ni seçin.
 • Aygıt Yöneticisi penceresinde, Görüntü bağdaştırıcıları öğesine tıklayın.
 • Grafik kartınıza sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelle seçeneğine tıklayın.
 • Bilgisayarınıza en son grafik sürücüsünü indirmek ve yüklemek için Güncellenmiş sürücü yazılımını otomatik olarak ara’ya tıklayın.

discord siyah ekran hatası çözümü

7. Yol: “Ekranınızı yakalamak için en son teknolojimizi kullanın” Seçeneğini devre dışı bırakın

 • Discord’u açın ve Ayarlar simgesine tıklayın.
 • Soldan Ses ve Video’yu tıklayın.
 • Sağ pencerede Video Tanılamayı bulun “Ekranınızı yakalamak için en son teknolojimizi kullanın” seçeneğini kapatın.

8. Yol: Biraz CPU Gücünü Serbest Bırakın

 • Basın Ctrl + Shift + ESC , Windows 10 Görev Yöneticisini açmak için klavye kısayolu.
 • Gereksiz programları veya arka plan işlemlerini sağ tıklayın ve kapatmak için Görevi Sonlandır’ı tıklayın . Bu, biraz CPU gücünü serbest bırakmalıdır. Discord
 • akışı siyah ekran hatası gibi Discord siyah ekran sorununun çözülüp çözülmediğini görmek için Discord’u yeniden başlatmayı deneyin.

9. Yol: Discord Uygulamasını Yeniden Yükleyin

Yakın zamanda Discord uygulamasını güncellediyseniz ve Discord siyah ekran hatası oluşursa Discord’u kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

 • Windows + R tuşlarına basın , Çalıştır iletişim kutusuna appwiz.cpl yazın ve Enter tuşuna basın.
 • Discord uygulamasını bulun, sağ tıklayın ve Discord’u bilgisayarınızdan kaldırmak için Kaldır’a tıklayın.
 • Tarayıcınızda Discord resmi web sitesine gidin ve Discord’u tekrar indirin. Discord’u yeniden yükledikten sonra, Windows 10’da siyah ekran gösteren Discord sorununu düzeltip düzeltmediğini kontrol edin.

10. Yol: İnternet Bağlantısı Sorunlarını Giderin

Yavaş veya kesintili bir internet bağlantınız varsa, Discord ekranının siyah ekranı, Discord akışı siyah ekranını, başlangıçta Discord siyah ekranını ve diğer bazı Discord bağlantı sorunlarına neden olabilir. Sen olabilir internet bağlantısı sorunlarını gidermek bu sorunu çözmeye yardımcı olmadığını görmek için.

İlginizi Çekebilir: Bedava Youtube Premium Hesapları

İlginizi Çekebilir: Bedava Nord VPN Hesapları

İlginizi Çekebilir: Bedava Premium Netflix Hesapları

İlginizi Çekebilir: Bedava Spotify Premium Hesapları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir